Rekuperácia pre vetranie bytov

Vetranie bytov pretože zdravý vzduch si zaslúži každá domácnosť. Aj v bytoch je možné inštalovať centrálne rozvody vzduchu, alebo lokálnu rekuperačnú jednotku.
Máte záujem o naše služby?
Kontaktujte nás!
Prosím vyplňte meno alebo firmu.
Prosím vyplňte správne telefónne číslo.
Zaškrtnite prosím súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Vetranie bytov

V Haton sa už niekoľko rokov zameriavame na účinné chladenie a vetranie bytov s využitím najmodernejších technológií, procesov a komponentov. Práve s nami získate priestorovo nenáročnú metódu, predstavujúcu moderný a ekonomický výkonný systém vetrania. Tento systém je určený skutočne do všetkých obytných priestorov.

Spájame špičkové technologické postupy a vytvárame priestor s nastaviteľnou vlhkosťou, teplotou kúrenia, chladením, dezinfekciou a dokonalým čistením vzduchu.

Lebo chceme, aby ste bývali zdravo a úsporne.

Lokálne vetranie

Izbové rekuperačné jednotky sú konštruované k lokálnej výmene vzduchu a sú predurčené pre menšie časti, resp. samostatné miestnosti: spálne, kuchyne, kúpeľne... V porovnaní s centrálnym vetraním je ich hlavnou výhodou jednoduchšia inštalácia a nižšia obstarávacia cena.

Ako lokálne vetranie funguje?

Možno povedať, že na báze vzduchovodu, ktorý prechádza priamo cez steny a pracuje v tzv. samostatných cykloch, čo je dostačujúce pre rekuperáciu jednej miestnosti alebo v páre, ktorý sa volí pri nutnosti vetrania viacerých menších izieb.

vetranie bytov_1

Lokálna rekuperačná jednotka

Centrálne vetranie - rekuperačná jednotka a digestor v jednom

Centrálne vetranie

Práve centrálna rekuperácia sa nemalou mierou podpisuje pod zlepšenie vnútorného priestoru obývaného komplexu, zníženie chorobnosti spôsobených nadmernou vlhkosťou a taktiež pod vyššiu ochranu stavebných konštrukcií.

Otázka správneho vetrania sa stavia do popredia najmä po realizovaní rekonštrukcie bytovej jednotky spojenej so zateplením, spolu s rekuperáciou prichádza vyšší komfort vnútorného prostredia vrátane úspory tepla vetraním. 

Čo je centrálne vetranie?

Tvorí ho vzduchotechnická jednotka vybavená rekuperáciou a zabezpečujúca komplexne riadené vetranie: teda prívod a odvod vzduchu, filtráciu, predohrev, dohrev a riadenie samotného výkonu.

Realizácie