Rekuperácia v novostavbách

  • 12 decembra, 2019
  • Chladenie a kúrenie, Všeobecné
Rekuperácia znamená vetranie so spätným získavaním tepla, čo znamená, že sa síce z domu odvedie vydýchaný vzduch spolu so škodlivými látkami, ale nie teplo. Možnosť vetrania rekuperačnou jednotkou je dnes ekonomicky výhodným a zdraviu prospešným riešením pri výstavbe nového domu.

Rekuperačné systémy vetrania sú zvlášť výhodné pri novostavbách, kde je eliminovaná možnosť výmeny vzduchu vďaka kvalite použitých materiálov a izolácií. Rekuperácia v novostavbách má výhody, ktoré môžu ľudia oceniť už čoskoro po nasťahovaní do nového domova.

Prečo inštalovať rekuperačný systém do novostavby

V prvom rade je potrebné myslieť na montáž rekuperácie už pri stavbe domu. Je to najpraktickejšie riešenie a zabezpečí to jej kvalitnú inštaláciu a následné vlastnosti. Ďalšiu dôležitú výhodu predstavuje rýchlosť nasťahovania sa do novostavby, pretože vďaka rekuperácii rôzne potery a nátery schnú rýchlejšie ako pri bežnom vetraní a dom stráca nechcenú počiatočnú vlhkosť aj zápach. Rekuperácia v novostavbách má najvýznamnejšiu výhodu vetrania je kvalita bývania, ktorú každý od svojho nového domu očakáva.

Výhody rekuperácie

Moderné riešenie vetrania v podobe rekuperácie má mnoho pozitív. Pre novostavby, kde sú použité najmodernejšie stavebné materiály a kvalitné okná, práve rekuperácia zabezpečuje dostatočnú výmenu vzduchu medzi vonkajším a vnútorným prostredím a zabraňuje zbytočnému vlhnutiu stavby.

Zabezpečuje tak zdraviu prospešné bývanie a znižuje škodlivé látky vo vzduchu. Ďalšou nezanedbateľnou výhodou je ekonomická stránka, pretože rekuperáciou sa zamedzia energetické straty, čo má z dlhodobého hľadiska veľký význam. Mnohí tiež ocenia jej inteligentné ovládanie a obsluhu.

Rekuperácia v novostavbách 

Ak plánujete výstavbu nového domova, už vtedy by ste sa mali zamyslieť nad možnosťou vetrania rekuperáciu, ktorá pozitívne ovplyvní kvalitu ovzdušia a vášho následného bývania, ekonomicky zabezpečí zníženie tepelných strát a energie na vykurovanie. Predstavuje rozumnú a pokrokovú investíciu do vášho zdravia a bývania.