Rekuperácia do rekonštruovaných domov

  • 12 decembra, 2019
  • Vetranie s rekuperáciou
Vetranie prostredníctvom rekuperácie má množstvo výhod. Znamená výmenu vzduchu v budovách bez straty tepla. Má veľký zmysel pre zdravie budov a najmä ľudí, pretože odstraňuje škodlivé látky.
udrzba rekuperacie_1

Predstavuje tiež energetickú úsporu, lebo budova nestráca energiu a teplo, len sa vymení znečistený vzduch, čím sa ušetria celkové náklady na vykurovanie. Rekuperácia do rekonštruovaných domov je moderným a komfortným riešením.

Čo je dôležité vedieť pred montážou rekuperačného vetracieho systému do rekonštruovaného domu

Nepretržitá výmena vzduchu v miestnostiach zabezpečí čistý a zdravý vzduch. Ak plánujeme zaviesť rekuperačnú jednotku do rekonštruovaného domu býva to o čosi náročnejšie ako pri novostavbách, či už po stránke časovej alebo finančnej. Dôležité je vedieť, kde samotnú rekuperačnú jednotku v dome umiestnime.

Najvhodnejšie sú miestnosti na severnej alebo východnej strane. Dôležité je tiež vedieť kde v strope budú rozložené rozvodné boxy a hadice. Alebo sa rozhodnete pre riešenie rekuperácie bez potrubných rozvodov a väčších stavebných úprav, ktoré zaručia výmenu vzduchu v miestnosti cez otvor v obvodovom múre a prípojku na jednosmerný prúd. 

 

Rekuperácia do rekonštruovaných domov a jej výhody

Rekuperácia do rekonštruovaných domov predstavuje väčšiu komplikáciu inštalácie ako pri novostavbách, jej výhody stále prevážia. Patrí medzi ne nepretržité vetranie bez pocitu chladu a prievanu, čo zaručí kvalitné a čisté ovzdušie domu, bez vzniku vlhkosti a plesní.

Zároveň sa do domu nedostane prach, peľ a ani hluk z exteriéru. Rekuperáciou sa späť do domu získava teplo, čo zabezpečí úsporu nákladov na energie.

 

Načo je cloud v rekuperačnej jednotke?

Úspora na vykurovanie je dôležitým ekonomickým elementom, ktorý zaváži pri rozhodovaní sa pre moderné riešenie v podobe rekuperácie aj do starších, zrekonštruovaných domov.