Problém s parozábranou

  • 04 apríla, 2019
  • Chladenie a kúrenie, Všeobecné
Problém s parozábranou sa stretol takmer každý stavbár, ktorý vzniká pri montáži nad rekuperačnú jednotku. Ak je totiž rekuperačná jednotka umiestnená v obytnej časti, nad ktorou je parozábrana, a je potrebné s potrubím smerujúcim z rekuperačnej jednotky prejsť práve cez túto časť, v uvedenom mieste dochádza ku komplikáciám.

Všeobecne platí, že problém je s parozábranou okolo kruhového otvoru. Tento problém sa ešte znásobí vo chvíli, ak to, čo v predmetnom kruhovom otvore prechádza. Nie je tvrdý materiál, na ktorý by sa dala membrána spoľahlivo vylepiť. Preto sa stáva, že nielen v jednom takto riešenom dome je v spomínanom mieste zvýšená kondenzácia vodnej pary spôsobená práve netesnou parozábranou.

Škandinávska firma FLEXIT prichádza z riešením, aké tu doteraz nebolo. Je ním stropná konzola na uchytenie rekuperačnej jednotky, ktorá rieši problém s parozábranou a mnoho ďalšieho.

Konkrétne jej štvorcový tvar a dostatočne veľké a pevné stičné plochy umožňujú dôkladne a spoľahlivo lepiť parozábranu. Takýto spoj si musí zachovať svou tesnosť po celú dobu aby v danom mieste nevznikal žiaden priepust pary.

Rekuperačná jednotka sa do tejto konzoly nástelne osadí a pripevní antivibračným spojom.

Okrem tesnosti parozábrany prináša ale dané riešenia aj odstránenie prenosu vibrácií. Vieme, že v prípade, keď sa jednotka inštaluje na tenkú priečku alebo na stenu. Prenos týchto vibrácií môže byť nepríjemný. Tento spôsob však toto riziko úplne eliminuje.

 

A v neposlednom rade sa ním zamaskuje často nevzhľadné potrubie vychádzajúce z jednotky. Zákazník dokonca uvedeným zložením jednotky získa priamo pod ňou voľné miesto, ktoré vie využiť napr. pre práčku a pod., čo je ďalší významný benefit tohto riešenia.

FLEXIT jednoducho prináša taký spôsob realizácie, ktorý montážnikom výrazne zjednodušuje prácu a eliminuje tiež prípadné reklamácie. Zároveň užívateľom prináša estetické, praktické, dokonale funkčné a tiché riešenie.