Načo je cloud v rekuperačnej jednotke?

  • 02 februára, 2019
  • Vetranie s rekuperáciou
Načo je cloud v rekuperačnej jednotke?
Dýchať znamená žiť. To je jednoducho neodškriepiteľný fakt a vzhľadom na to, že 85 % našich životov strávime v interiéroch, rozhodne by nám nemal byť každodenný vzduch v našich domovoch ukradnutý.

Nekvalitný vzduch totiž predovšetkým z dlhodobého hľadiska so sebou prináša zdravotné problémy a devalváciu bývania. Prečo teda neprehodnotiť kvalitu domáceho prostredia a neobrátiť sa na moderné vetracie zariadenia? Cloud v našej rekuperačnej jednotke Flexit Nordic je v podstate mediátorom medzi jednotkou a používateľom

rekuperacna jednotka

Ako vlastne funguje rekuperačný systém?

Rekuperácia v súčasnosti predstavuje ideálne riešenie vetrania pre nízkoenergetické a pasívne domy. Funguje pomocou rekuperačnej jednotky umiestnenej zvyčajne v podkroví či v kotolni. Rekuperačná jednotka pritom nevymieňa len vnútorný vzduch za vonkajší, odvádza tiež teplo z vnútorného odpadového vzduchu a odovzdáva ho čerstvému vzduchu, ktorý je privádzaný z vonku a prechádza cez filtre.

Privádzaný a odvádzaný vzduch si však cesty neskrížia, prúdia totiž separátnymi rúrkami, netreba sa teda báť vzájomnej kontaminácie prúdov. Celý rekuperačný systém je na vetracie ventily jednotlivých izieb napojený skrz sústavy potrubí v budove.

home interior

Pohodlnosť vďaka „cloudu“

Pomocou rekuperácie zužitkujete aj „opotrebovaný“ vydýchaný vzduch,  neplytváte tepelnou energiou a redukujete negatívny dopad na prostredie. V súčasnosti je pritom vetranie s rekuperáciou jednoduchšie a užívateľsky prístupnejšie než kedykoľvek predtým vďaka informačným technológiám, pričom práve na pohodlné riadenie jednotky vám poslúži softvér cloud.

Cloud v rekuperačnej jednotke je skvelým mediátorom, s ktorým vám nič neunikne

Cloud v našej rekuperačnej jednotke Flexit Nordic je v podstate mediátorom medzi jednotkou a používateľom. Na prístup doň je, samozrejme, potrebné internetové pripojenie, vďaka komunikačnej sieti a pripojeniu k internetu je následne cez cloud zaistený vzdialený prístup pre používateľov na obsluhu celého systému. A to teda aj v prípade, že ste mimo domova, teda na cestách alebo v práci. Cloud je vybavený notifikačnou funkciou, takže vám nič neunikne. Alarm rekuperačnej jednotky či iné notifikácie sa vám pritom podľa vašich preferencií môžu pokojne zobrazovať aj na smartfónoch a iných zariadeniach, cez cloud  je dokonca možné lokálne upravovať aj teplotu.

Cloud a rýchly servisný zásah

Cloud v našej rekuperačnej jednotke Flexit Nordic ale oceníte aj v situácii, kedy tá vykazuje istú nezrovnalosť, práve cez cloud sa totiž poľahky umožní prístup technikom, ktorí ju vedia v servisnom móde takto na diaľku identifikovať a konkrétnu chybu častokrát aj priamo opraviť.Jednoduché a efektívne, však?

Neodkladajte teda spohodlnenie bývania a skvalitnenie vášho vzduchu, ale stavte na moderné úsporné technológie a viac nenechajte váš domov lapať po dychu.