Montáž rekuperácie

  • 11 novembra, 2018
  • Vetranie s rekuperáciou
Montáž rekuperácie sa začína konzultáciou so zákazníkom, pri ktorej sa upresnia potreby zákazníka a jeho nehnuteľnosti. Na základe zistených detailov navrhneme vzduchotechnický systém zložený z vzduchových rozvodov a vetracej jednotky. Na výber Vám ponúkneme viac vetracích jednotiek.

Celý systém vrátane jednotiek naceníme. Po Vašom výbere vetracej jednotky si dohodneme termín montáže.

 

Montáž rekuperácie

Montáž rekuperácie vykonávajú vždy dvaja, alebo traja montážnici, ktorý majú za sebou množstvo montáži. Pravidelne sa zúčastňujú školení, kde naberajú poznatky o nových produktoch a metódach v oblasti vetrania. Po príchode k Vám si prezrú na stavbe naplánované trasy rozvodov, aby nedošlo k narušeniu či poškodeniu iného TZB. Následne vyvŕtajú otvory pre potrubia za pomoci diamantovej, jadrovej vŕtačky.

 

 

Natiahnú potrubia/hadice na požadované miesto a pomocou montážného popruhu ich prichytia na stenu, alebo strop. Na uchytenie potrubia používame balistickú klincovú pištoľ, pre bezkonkurenčnú pevnosť a trvácnosť úchytov. Náš montážný tým je vybavený kvalitným, profesionálnym náradím značky Hilti, pre hladký a rýchly priebeh celej montáže. Vďaka osvedčenému náradiu vieme vykonať montáž rekuperácie veľmi rýchlo a efektívne.

 

Po inštalácií rozvodového systému prichádza na rad montáž rekuperačnej jednotky, jej napojenie na celý systém, zaregulovanie a konečné premeranie jej výkonu. Montážnici prichytia jednotku na predom určené miesto odkiaľ sa vyvedie hlavné potrubie na prívod a odvod vzduchu do exteriéru. Tak isto sa jednotka napojí do systému rozvodov a vyvedie sa z nej odtok kondenzátu.

Následne montážnici vykonajú takzvané zaregulovanie jednotky, teda nastavia výkony motorov, príslušne pre danú nehnuteľnosť. Či je výkon nastavený presne, overia meracím zariadením na kontrolu prietoku vzduchu. Po tomto úkone Vám odovzdajú papierovú dokumentáciu k rekuperačnej jednotke, a vysvetlia Vám, ako Vaše vetranie ovládať.